FAQ – często zadawane pytania

miejsce

Jak dojechać do Centrum Spotkania Kultur?

Z dworca PKS kursują autobusy nr 4, 10, 18, 31, 57 (z przystanku Dworzec Główny PKS 02 do przystanku Ogród Saski 03). Z dworca PKP kursują autobusy nr 13 i 30 (z przystanku Dworzec Główny PKP 02 do przystanku Ogród Saski 03). Podróżujących własnym samochodem zapraszamy na parking Centrum Spotkania Kultur.

Gdzie odbędzie się festiwal?

Festiwal Kontynenty odbędzie się w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1. W piątek i niedziele wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce na Sali Operowej. W sobotę pokazy oraz warsztaty odbędą się w różnych częściach budynku. Rozpis miejsc, w których dziać się będą poszczególne wydarzenia, można znaleźć w zakładce Program.bilety

Czy można kupić bilety na pojedyncze wydarzenia lub wybrany dzień?

Nie ma możliwości kupienia biletów na pojedyncze wydarzenia. W obecnym momencie można natomiast kupić bilet jednodniowy. Zaznaczamy jednak, że ta ilość biletów jednodniowych jest ograniczona.

Czy przewidziane zostały zniżki dla dzieci, studentów i seniorów?

Żeby kupić bilet w niższej cenie niż regularna należy przyjść do Działu Obsługi Widza CSK, plac Teatralny 1, z książką jednego z naszych Gości, wydaną przez wydawnictwo Czarne. Dzięki temu można nabyć karnet na festiwal w promocyjnej cenie 50 zł!

Czy podczas trwania Festiwalu będzie można kupić bilet?

Tak, będzie możliwość kupienia zarówno karnetu, jak i biletów na pojedyncze dni. Cena karnetu festiwalowego w czasie jego trwania będzie jednak droższa niż w przedsprzedaży i wynosić będzie 90 zł.wydarzenia

W sobotę wydarzenia festiwalowe są rozłożone na różne pomieszczenia. Czy trzeba się na nie zapisywać?

Zapisy obowiązują jedynie na warsztaty. By zapisać się na warsztat zapraszamy do skorzystania z formularzy znajdujących się na podstronach opisujących każdy warsztat. Wszystkie opisy warsztatów są dostępne z poziomu podstrony Program.

Czy na festiwalu będzie można kupić książki autorów i porozmawiać z nimi osobiście?

Tak. W trakcie trwania Festiwalu będzie możliwość zakupu książek oraz spotkania się osobiście z autorami.

Czy na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy?

Zapisy obowiązują na sobotni blok warsztatów. Każda osoba posiadająca karnet może zapisać się na jeden wybrany przez siebie warsztat. Formularz zapisów dostępny jest pod opisem każdego z warsztatów.

Czym są „Kontynenty Nocą”?

Kontynenty Nocą to unikalny, multimedialny pokaz na elewacji Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wydarzenie specjalne w ramach odbywającej się 4 czerwca w Lublinie Nocy Kultury. W programie spotkanie z Bartoszem Malinowskim i Joanną Lipowczan, którzy jako pierwsi Polacy w historii przeszli liczący 1700 km Wielki Szlak Himalajski- uważany jest za jeden z najtrudniejszych i najwyżej położonych szlaków górskich na świecie. Przejście szlaku zajęło im 120 dni, trasę pokonali bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników.
Drugim punktem programu będzie pokaz filmu „Planet Ocean”, który ukazuje niezwykłe zdjęcia, przedstawiające potęgę oceanów, będących źródłem wszelkiego życia na Ziemi. Ich autorami są Yann–Arthus Bertrand, Michael Pitiot oraz międzynarodowa ekipa podwodnych operatorów.media

Jak uzyskać akredytację dziennikarską?

Zapraszamy do kontaktu.


Jeśli masz inne pytania dotyczące festiwalu zapraszamy do przesłania wiadomości na adres festiwalkontynenty[małpa]gmail.com. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.