Dariusz Fedor+Monika Masaj – Zepsuty kompas, albo co mnie nosi po świecie

Czy pojęcie "podróż w nieznane" w czasach wszechobecnego internetu, gps, komórek, blogów, vlogów, transmisji na żywo na Facebooku, lajkowania, hejtowania etc. jest jeszcze możliwa?

Czy da się jeszcze chodzić tylko swoimi drogami, naprawdę odkrywać to, co za zakrętem, za górą, za morzem? Jak zejść z udeptanych szlaków? Jak doświadczyć prawdziwej – a nie zaaranżowanej – przygody, ekscytacji, wzruszenia – w drodze?

W tej rozmowie my też wyruszymy w nieznane – wyznaczamy sobie mniej więcej kierunek i zobaczymy, gdzie nas dobre bogi, wiatry, nasza wiedza, doświadczenie i wrażliwość poniosą. Towarzyszyć nam będą mistrzowie podróżowania, tacy jak Kapuściński, Theroux, Thubron, Bouvier, ale i Marco Polo. I – mamy nadzieję – przede wszystkim publiczność, którą zapraszamy nie tylko do wysłuchania, lecz także do współudziału.

Monika Masaj - sama o sobie mówi że: "Nie jestem nikim nadzwyczajnym. Zwykła dziewczyna z małej miejscowości na podkarpaciu, którą nosi po świecie". Lubi podróżować samotnie, szczególnie autostopem, w samolot wsiada tylko kiedy jest do tego zmuszona.

Niedawno wróciła z 2 letniej wyprawy przez Afrykę. Szczególnie interesuje się tematyką konfliktów zbrojnych, stąd też kierunki jej podróży wzbudzają wiele kontrowersji. Udało jej się odwiedzić takie państwa jak: Republika Środkowoafrykańska, Angola, Demokratyczna Republika Konga czy Afganistan. Obecnie ładuje baterie w Polsce i szykuje się do kolejnego wyjazdu.

Dariusz Fedor - redaktor naczelny pisma "Kontynenty", niezależnego magazynu reporterów, pisarzy, fotografów - podróżników.