Jakub Górnicki – Technologia w podróży

Jedziesz w podróż. Chcesz tworzyć. Prowadzić bloga. Kanał na YouTube. Przywieźć zdjęcia. Prowadzić relację na fejsie. Zabrać ze sobą nowoczesne gadżety. To super. Od lat wykorzystuję technologię w podróży i podczas warsztatów pomogę Ci przygotować się do Twojej. Omówimy:
- główne serwisy społecznościowy, ich główne funkcjonalności,
- reportaże multimedialne,
- trendy technologiczne,
- nowinki - wideo 360, wideo na żywo,
- platformy blogowe, platformy wideo,
- kamery, aparaty, statywy, monopody,
- drony.
Warsztat pomoże Ci dobrać narzędzia internetowe do opowiadania historii z podróży,
da umiejętność prowadzenia relacji z drogi, dopasować odpowiedni sprzęt, da wiedzę, także krytyczną, o serwisach społecznościowych, wybrać potrzebne aplikacje, budować społeczność. Na koniec zadbamy też o zdrowy balans pomiędzy wykorzystaniem technologii a "byciem w drodze".

Jakub Górnicki - reporter, bloger, aktywista. Pasjonują go nowe media oraz reportaż multimedialny. Od ponad 10 lat jest z nimi w drodze. Z żoną Anną współtworzy bloga Podróżniccy.com, gdzie publikuje zapisy z podróży tematycznych oraz różne interaktywne opowieści. Lubi bawić się formą. Organizują razem Festiwal Wachlarz oraz Hacks Hackers Warsaw.

Pracował z i doradzał mediom w Gruzji, Turcji oraz Afryce Zachodniej. Wykładał "multimedialne dziennikarstwo" na Georgian Institute of Public Affairs w Tbilisi. Działa na Ukrainie, Białorusi oraz Bałkanach.

Na co dzień zarządzą Fundacją ePaństwo (Fundament), gdzie odpowiada za projekty związane z dziennikarstwem danych, technologią społeczną oraz strategią. Organizuje Personal Democracy Forum: Central Eastern Europe, dla aktywistów i dziennikarzy z regionu Środkowej oraz Wschodniej.

Wszystkie miejsca na warsztat Jakuba Górnickiego zostały zajęte.