Michał Kaczor – Muzyczne podróże

Poszukuje, badam i przeprowadzam rekonstrukcję instrumentów etnicznych. W poszukiwaniu instrumentów muzycznych przemierzam starożytne szlaki i z podróży przywożę je do Polski.

W swojej kolekcji posiadam kilkadziesiąt instrumentów z okolic Egiptu, Jordanii, Syrii i Turcji, Maroka i Afryki. Niektóre z nich wymagają renowacji.

W muzycznych podróżach dotarłem do mistrzów gry na lutni arabskiej, którzy wzięli mnie pod swoje skrzydła i uczyli technik gry na tym instrumencie.

Pracowałem też jako wolontariusz w jordańskich obozach dla syryjskich uchodźców i pośród nich, szukałem języka i pieśni w starożytnym języku aramejskim.

Michał Kaczor - poszukiwacz, badacz i rekonstruktor instrumentów etnicznych, w poszukiwaniu instrumentów muzycznych od kilku lat przemierza szlaki i tereny Bliskiego Wschodu.

Jego badania ukierunkowane są na instrumenty i muzykę żydowską oraz wczesnochrześcijańską. W swojej kolekcji posiada kilkadziesiąt instrumentów z okolic Egiptu, Jordanii, Syrii, Turcji, Izraela, Iranu.

W muzycznych podróżach dotarł do mistrzów gry na lutni arabskiej i tureckiej, którzy wzięli go pod swoje skrzydła i uczyli technik gry na tym instrumencie.

Pracował też jako wolontariusz w jordańskich obozach dla syryjskich uchodźców i pośród nich, szukał języka i pieśni w starożytnym języku aramejskim.