Panel dyskusyjny: Jak ciekawie opowiadać o innych?

Granice są symbolem oddzielenia i różnic. Ale też doskonałym przyczynkiem do fascynujących podróżniczych historii i pomysłu na siebie w podróży.

Czy przekraczanie granic: podróżowanie śladem historii i krajów, imperiów, których już dawno nie ma na mapach, narodowości, które utraciły granice swojego kraju albo jeszcze ich nie uzyskały, mniejszości, które walczą o przetrwanie swoich tradycji nie zważając na granice, może być ciekawym tematem w dobie nowych mediów? Jeśli tak to w jakiej formie?

Rozmowę poprowadzi Marcin Nowak - dziennikarz, geograf turyzmu, bloger, propagator świadomego i tematycznego podróżowania.

W dyskusji udział wezmą:

Grzegorz Dzięgielewski - DZIENNIKARSTWO. Był prawdopodobnie ostatnim dziennikarzem podróżniczym na etacie. Jest absolwentem niszowych studiów z kreowania marek miejsc. Uwielbia docierać w nieturystycznie rewiry i opowiadać o tym.

Weronika Mliczewska - FILM. Reżyserka, antropolożka, autorka książki pt. "Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów", od dziesięciu lat podróżuje z aparatem i kamerą do najdalszych zakątków świata w poszukiwaniu technik związanych z duchowością oraz prastarą wiedzą ludów rdzennych.

Rafał Grzenia - REPORTAŻ. Współautor "Sury". Od kilkunastu lat podróżuje regularnie po Bliskim Wschodzie, specjalizuje się w najnowszym polskim reportażu, tematyce konfliktów zbrojnych oraz kulturze krajów islamu.

Aga Sawala-Doberschuetz - EDUKACJA INTERKULTUROWA. Inicjatorka gorzowskiego Projektu Multikulti. Uczestniczka i organizatorka misji humanitarnych na Filipinach. Znana m.in. z misji optycznej „Okulary dla Filipin”. Akcji kierowanej do miejsc, które w 2013 roku spustoszył najsilniejszy w historii meteorologii tajfun Yolanda.