Piotr Strzeżysz – Podróżowanie to poszukiwanie baśni

Czasem wystarczy spojrzeć inaczej. Nawet, jeśli wydawałoby się, że widać jakby mniej. Szerzej otworzyć oczy. A może w ogóle je zamknąć. I wyruszyć w drogę pełną magii, duchów, wróżek, trolli i tańczących pancerników. Rozpocząć wędrówkę, która od zawsze się zaczęła i wije się niezmiennie gdzieś pośród chmur, ponad ziemią, w nieokreślonym miejscu i czasie. Wybrać się w podróż, by w końcu samemu stać się drogą – drogą pełną marzeń, tęsknot i snów. Onirycznych zdarzeń wypełnionych spotkaniami, rozmowami, ciepłem i dobrem, które w końcu zawsze zwycięża nad złem.

"Doskonała iluzja warta jest tyle, co rzeczywistość, a może jest więcej warta". Zapraszamy na opowieść o świecie na jawie, który w podróżach często jawi się niczym baśń.

Piotr Strzeżysz – od ponad dwudziestu lat zwiedza świat z rowerem. Nie ma szczególnie ulubionych kierunków, decyzje o wyborze kolejnego miejsca podróży podejmuje spontanicznie.

Choć zdarzało mu się podróżować w towarzystwie, zazwyczaj podróżuje sam, co daje większe poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Laureat nagrody Bursztynowego Motyla za najlepszą książkę
podróżniczą 2014 roku.