Robb Maciąg – Tuk Tuk Cinema

Tuk Tuk Cinema, czyli opowieść o indyjskim skuterze, świętym Gangesie i Bolku i Lolku. Wiosną 2015 roku, pisarz i podróżnik, Robb Maciąg, wyruszył w wyjątkową podróż do Indii podążając z biegiem Gangesu.

Podróżował na swoim indyjskim skuterze, przemierzając najbardziej zaludnione tereny na świecie wioząc ze sobą projektor video, starego laptopa i kilkanaście godzin Bolka i Lolka.
A wszystko po to, by wieczorami, w szkołach i sierocińcach móc robić darmowe kino z legendami polskich kreskówek.

Robb Maciąg (ur. 1974) - najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Podróżuje i pisze (kiedyś bardziej do szuflady) od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że "świat jest pełen dobrych ludzi".

Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta "Robba" Maciąga, m.in Tysiąc Szklanek Herbaty, za którą Robb otrzymał drugiego Travelera , Nagrodę im. Stanisława Szwarc- Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.