Tomasz Kulbowski – Warsztaty fotografii ulicznej

Podczas warsztatów, Tomasz Kulbowski podzieli się z uczestnikami swoimi praktycznymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat fotografii ulicznej, szczególnie w kontekście podróżowania. Tomasz zaprezentuje i dokładnie omówi duży zestaw zdjęć specjalnie wybranych ze swojego dorobku, na których podstawie opowie o swoim procesie twórczym. Uczestnicy poznają „backstage” omawianych zdjęć: dowiedzą jak powstały, jak udało się wypatrzeć pewne sytuacje, co działo się wtedy w głowie autora. Tomasz opowie dokładnie o swoich metodach pracy, podejściu do ludzi, spojrzeniu na przestrzeń miejską, roli instynktu i przypadku w fotografii. 

W kontekście podróży, uczestnicy dowiedzą się jak pracować w nowych, nieznanych miejscach, jak przygotować się do ich fotografowania, czego nie fotografować, jak wybierać tematy, a także o bezkolizyjnej interakcji z innymi uczestnikami przestrzeni publicznej. Uczestnicy otrzymają praktyczny zestaw porad, technik i ćwiczeń, które wzbogacą ich własną praktykę fotograficzną. Finalna część warsztatów będzie poświęcona zagadnieniom trudnej sztuki fotoedycji, czyli budowania spójnej narracji za pomocą serii zdjęć. Na zakończenie odbędzie się przegląd portfolio uczestników warsztatów.

Tomasz Kulbowski (ur. 1975) - przez długi czas mieszkał i pracował w Londynie oraz Sydney, po powrocie do Polski związał się z rodzinnym Lublinem. Z wykształcenia animator kultury, jako fotograf zajmuje się dokumentem oraz fotografią uliczną. Interesują go przede wszystkim przejawy indywidualizmu w tłumie, styku przestrzeni publicznej i prywatnej w dużych i małych skupiskach ludzkich oraz wzajemne relacje między przestrzenią publiczną i człowiekiem. Poszukuje unikalnych momentów, które przekształcają zwyczajne sceny w niezwykłe opowieści.
Jest inicjatorem i dyrektorem projektu Eastreet – największej prezentacji fotografii ulicznej Europy Wschodniej. Kulbowski jest stypendystą Prezydenta Miasta Lublin. Był kilkukrotnie nagradzany i wyróżniany w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalu Kolga w Gruzji oraz International Street Photography Award. Prowadzi autorskie warsztaty fotografii ulicznej w Polsce i poza granicami kraju.

 Wszystkie miejsca na warsztat Tomka Kulbowskiego zostały zajęte.