Warsztat Magdaleny Konik – Podróżowanie konno

Konno w podróży - warsztaty przygotowania konia i jeźdźca.

W programie warsztatów:
- zróżnicowanie rajdów konnych i samotne przejazdy - co zapewniają organizatorzy rajdów, a o co trzeba zadbać wybierająć się samotnie
- wyposażenie jeźdźca
- wyposażenie konia
- przygotowanie techniczne - co należy umieć jadąc na rajdy w określone tereny - góry, pustynia,
- ubezpieczenia dla jeźdźców i jakich zabezpieczeń wymagają ubezpieczalnie
- zaopatrzenie apteczki na krótkie i długie konne wyjazdy
- realia wypożyczenia i kupna konia w różnych krajach
- rozpoznanie terenu przed rajdem - dostęp wody, trawy, soli, zagrożenia naturalne, zagrożenia urbanistyczne

Magdalena Konik - podróżniczka i fotograf. Od kilkunastu lat zawodowo związana z turystyką, miłośniczka jeździectwa i pasjonatka fotografii. Podróżuje, by zrozumieć, doświadczyć i uczyć się od innych ludzi. Fascynują ją ginące tradycje i ludzie z pasjami. Chcąc porównać obraz medialny z rzeczywistością kilka lat temu wyjechała do Gruzji… i przepadła.

Realizując projekt fotograficzny zamieszkała we wschodnim Kaukazie by żyjąc z jego mieszkańcami oraz współpracując z Tuszeckim Parkiem Narodowym uwieczniać tradycje i życie w górach przed nadejściem masowej turystyki. Laureatka stypendium fotograficznego Timothy’ego Allen’a w ramach Xposure International Photography Festiwal w Emiratach Arabskich, finalistka Siena International Photo Award 2018, dwukrotnie wyróżniona w galerii Daily Dozen – The editor’s spotlight – National Geographic. Ponadto zdobyła wyróżnienie w kategorii "Podróż" na festiwalu KOLOSY za rok 2017 za dokumentowanie pasterskiego życia w Tuszetii.