Vágtázó Csodaszarvas – Koncert

Vágtázó Csodaszarvas (Galopujący cudowny jeleń) - jest jedną z najbardziej oryginalnych, szamanistycznych grup muzycznych, przywracających do życia pobudzającą muzykę starożytnych konnych łuczników. Vágtázó Csodaszarvas to świeże i życiodajne dźwięki i energia o niebywałej fantazji. Duch, cnota i siła muzyki zespołu odnosi się do starożytnej wolności ludzkiej duszy.

Atilla Grandpierre, słynny astronom i wokalista światowej sławy zespołu VHK (najlepszy w historii zespół shaman-punkowy") zaprosił dziesięciu wirtuozów, grających na starożytnych węgierskich instrumentach. Zespół wydał do tej pory trzy płyty:
- Tiszta Forrás - (ang. Pure Spring) (2006), platynowa płyta,
- Végtelen Ázsia! - (ang. Endless Asia!) (2008), platynowa płyta,
- Csillaglovaglás - (ang. Star Ride) (2011).

Hipnotyzujące występy Atilla czynią ich koncerty niezwykłymi wydarzeniami tworzącymi magiczny świat przed oczami każdego słuchacza. Vágtázó Csodaszarvas zadebiutował w 2005 roku, by przypomnieć szaloną, ludową muzykę przechowywaną pod ziemią od tysiącleci. Grają na tamburynach, starych węgierskich lutniach, szamańskich bębnach, zurnach, dudach, skrzypchach, erhu, kontrabasie i Morin Chuur.

Ta niezwykła muzyka żyje w naszej zbiorowej nieświadomości. Mało kto słyszał coś takiego, ale gdy już niepowtarzalne dźwięki Vágtázó Csodaszarvas dotrą do uszu słuchacza, pozostaną bliskie już do niepamiętnych czasów.