Zdzich Rabenda – Dzieci na świecie

W trakcie tego spotkania odbędziemy wspólną podróż dookoła świata ucząc się jak wygląda życie codzienne dzieci na kilku kontynentach. Dowiemy się jakimi językami mówią dzieci w różnych zakątkach naszej planety i wspólnie nauczymy się podstawowych zwrotów w wielu z nich. Omówimy jak położenie geograficzne wpływa na ubiór, zwyczaje i kolor skóry.

Odwiedzimy masajską wioskę w Afryce i nauczymy się kilku słów w Suahilli, języku Masajów. Staniemy oko w oko z dzikimi zwierzętami zamieszkującymi sawannę, wyruszymy na Bliski Wschód sprawdzając dlaczego dzieci na pustyni noszą turbany i długie, białe szaty. Przekonamy się, gdzie codziennie do szkoły płynie się łódką i jakie trudności napotykają każdego dnia mieszkańcy Himalajów.

Zdzich Rabenda – podróżnik, zawodowy gawędziarz, miłośnik sportów ekstremalnych i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury.

Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentację oraz warsztaty o tematyce etnologiczno- podróżniczej adresowane dla dzieci i dorosłych. Jego przygody można śledzić na: Takie tam Z tripa oraz Tyś Widzioł - Podróże i Edukacja.

www.takietamztripa.pl
https://www.facebook.com/TysWidziol.ZdzichRabenda